KONST / Litografier / Färglitografier 12064333
nr 1206 4333
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografier, 2 st. Numrerade och signerade. Motivet: 30x50 ca
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 september 2018
kl 18:43:29
150 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman